Zarejestruj się! Pómóż Łukaszowi i innym dzieciom

Opublikowano: 15 luty 2018, 16:38 Kategoria Rozmaitości
DKMSdawcy szpiku

Co trzeci nowotwór dziecięcy to białaczka. Podczas Międzynarodowego Dnia Walki z Nowotworami Dziecięcymi DKMS apeluje o rejestrację w bazie Dawców szpiku, aby pomóc 7-letniemu Łukaszowi  wygrać walkę z chorobą!

7-letni Łukasz ze Śliwic zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną. To najczęściej występujący nowotwór złośliwy u dzieci – stanowi aż 28 procent wszystkich diagnozowanych nowotworów. Chłopiec w czasie 3-letniej już walki z chorobą przeszedł 58 różnych chemioterapii, poznał zimne szpitalne sale, ból wkłuwania, ciągłe gorączki, a wszystko to na zamkniętym oddziale, za szybą, która oddziela go od normalnego życia. Szansą na wyzdrowienie chłopca jest znalezienie zgodnego Dawcy i przeszczepienie szpiku.  „Bliźniaku genetyczny” Łukasza – zgłoś się!

200 procent normy! Bezsenna podbija Internet, pani Zosia – serca

Opublikowano: 08 luty 2018, 19:17 Kategoria Rozmaitości
BezsennaFotoszubiZofia Kobus

Zgadzając się na reportaż zdjęciowy, a później na wydanie albumu ze zdjęciami, pani Zosia nie przypuszczała, że jej historia odbije się echem w całej Polsce. I teraz nikt już nie ma wątpliwości – to, co pokazał na swoich zdjęciach Dariusz Szubiński jest unikatem. Album jeszcze przed wydaniem cieszy się ogromną popularnością. Jeszcze możesz wesprzeć projekt i zapewnić sobie album do domowej biblioteki.

O historii pani Zofii Kobus, która od 18 lat sama prowadzi piekarnię – jedną z najstarszych w Garwolinie – pisaliśmy kilka tygodni temu. Wtedy ruszały prace nad wydaniem albumu ze zdjęciami jej codziennej, a właściwie conocnej pracy. Autorem zdjęć i pomysłodawcą publikacji jest fotograf Dariusz Szubiński.

Wielki bal dla Michałówki

Opublikowano: 06 luty 2018, 09:54 Kategoria Rozmaitości
Michałówkabal

Już po raz trzeci zorganizowano bal na rzecz przedszkola i szkoły w Michałówce. To wydarzenie, które łączy lokalną społeczność, rodziców, a także sponsorów, którzy hojnie obdarowali prezentami.

,,Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi“. Ten cytat św. Jana Pawła II stał się myślą przewodnią III Balu Charytatywnego, który odbył się 3 lutego 2018 roku w ,,Laurowym Dworze“ w Lipówkach.  Dzięki zaangażowaniu rodziców i nauczycieli Publicznego Przedszkola ,,Leśne Skrzaty“ w Michałówce i Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Michałówce, ponownie społeczność szkolna i przedszkolna mogła spotkać się ze sobą w niecodziennej atmosferze.

Kilka ciekawych faktów o męskich szelkach

Opublikowano: 02 luty 2018, 18:02 Kategoria Rozmaitości

W męskiej szufladzie mają już chyba status dinozaura. Fakt, że całkowicie nie wyginęły z modowego obiegu zawdzięczają niedoścignionej elegancji, swojej bogatej historii oraz wdziękowi, jakiego dodają każdemu posiadaczowi. Przyznam się, że pracując nad tekstem sam przeszukałem dno szafy, nie będąc pewnym, czy dwie pary, które w przeszłości posiadałem przetrwały kilka gruntownych porządków w ciągu ostatnich lat. I oto są, wciąż bardzo gustowne – lecz zastanówmy się wspólnie czy wciąż odważyłbym się je nosić?

Szelki noszone na ramionach mają sprawić, że nasze spodnie będą na odpowiedniej wysokości w trakcie noszenia i nie będą nam spadać. Szczyt swojej popularności osiągnęły przed wojną – były nieodzownym elementem i tak bardzo szczegółowo dobranej garderoby każdego mężczyzny. Największy w dziejach konflikt zbrojny sprawił, że w miejsce szelek wprowadzono paski do spodni, które okazały się bardziej funkcjonalne na wymagającym terenie. Znalazły wtedy wielu entuzjastów i wśród mężczyzn okazały się cieszyć większą popularnością od szelek.

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.