Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 11 grudzień 2017, 11:46 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronika

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 4 do 10 grudnia.

Poszukiwania zaginionego mężczyzny w Miastkowie Kościelnym

4 grudnia. Siedem zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Miastków Kościelny (łącznie 25 ratowników) udzielało wsparcia policji w trakcie poszukiwań zaginionego mężczyzny. Działania trwające ponad cztery godziny przyniosły rezultat i natrafiono na zwłoki mężczyzny.

Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 11 grudzień 2017, 11:20 Kategoria Aktualności
kronika policyjnapolicjaKPP Garwolin

Kronika zdarzeń kryminalnych z terenu powiatu garwolińskiego zaistniałych od 4 do 10 grudnia

W minionym tygodniu policjanci z powiatu garwolińskiego przeprowadzili 256 interwencji.

Tragiczny finał poszukiwań w Brzegach

4 grudnia w Brzegach, podczas akcji poszukiwawczej straży i policji, strażacy z OSP Brzegi w rowie w miejscowości Brzegi odnaleźli ciało 63-letniego zaginionego mężczyzny, którego w zaginięcie w dniu 3 grudnia do Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zgłosiła córka. Mężczyzna wyszedł z domu 1 grudnia. Wstępne wykonane czynności wykluczyły udział osób trzecich.

W sobotę ruszyła przebudowa drogi powiatowej Górzno-Żelechów. Do piątku zamknięty dla ruchu będzie odcinek od Samorządek.

Jak informuje Powiatowy Zarząd Dróg, prace zamknięcie drogi nastąpiło w sobotę o godz. 7 i potrwa do 15 grudnia (piątek) do godz. 20. Tyle czasu będzie miała firma Budimex na wykonanie przebudowy drogi.

19 rodzin z powiatu garwolińskiego w weekend otrzymało Szlachetne Paczki. Piąty raz w powiecie działa sztab ogólnopolskiej akcji. Dzięki anonimowym darczyńcom, w wielu domach w święta pojawi się uśmiech.

Na potrzeby Magazynu Szlachetnej Paczki, podobnie jak w poprzednich edycjach, zaaranżowano halę sportową w Pilawie. W weekend darczyńcy, dostarczając paczki, mogli liczyć na kawę i ciastko jako podziękowanie za włączenie się w akcję. W tym samym czasie prezenty od anonimowych Mikołajów trafiały prosto do potrzebujących.

Do groźnego wypadku doszło dzisiaj w Izdebnie (gm. Łaskarzew). Do szpitala trafiła matka i jej 12-letnia córka.

Do wypadku doszło przed godz. - Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że mężczyzna kierujący osobowym audi na prostym odcinku drogi, z niewyjaśnionych przyczyn, zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia z  prawidłowo jadącym w przeciwnym kierunku pojazdem marki Opel Corsa, którym podróżowała mama z córką – informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Postępowanie wyjaśniające Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie wykazało „duże prawdopodobieństwo zaistnienia konfliktu” między dyrektorką garwolińskiego sanepidu Małgorzatą Gadoś i częścią pracowników. Wyniki kontroli trafiły do starosty powiatu. To nie koniec sprawy. Atmosferę wzajemnych podejrzeń w instytucji przy Wyszyńskiego ma bezstronnie zbadać komisja antymobbingowa.

Przypomnijmy, że w październiku grupa pracowników garwolińskiej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Garwolinie złożyła do PWIS w Warszawie skargę na działanie swojej przełożonej. Małgorzacie Gadoś zarzucano mobbing. Dyrektorka sanepidu, w rozmowie z naszą redakcją, przyznawała, że była zaskoczona sytuacją. Wcześniej nie dochodziły do niej głosy świadczące o jej niewłaściwym zachowaniu w stosunku do pracowników.

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.