Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Pilawie w ostatnich dniach pomogli samotnemu mężczyźnie, który znalazł się w trudnej sytuacji materialnej. Jego dom i cały dobytek spłonął, a sam mieszka teraz w bardzo ciężkich warunkach. Przy obecnych temperaturach taka pomoc okazała się bezcenna.

Co roku w okresie jesienno – zimowym, gdy temperatury na zewnątrz są bardzo niskie, zwłaszcza w nocy, osoby bezdomne, nietrzeźwe, ale także starsze, niezaradne życiowo, mieszkające samotnie mogą być narażone na wychłodzenie organizmu, a nawet utratę życia. W tym czasie na policjantach spoczywają dodatkowe zadania związane zarówno z działaniami profilaktycznymi, jak i interwencyjnymi na rzecz takich osób.

Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 19 luty 2018, 10:19 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinkronika policyjnapolicja

Kronika zdarzeń kryminalnych Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zaistniałych od 12 do 18 lutego

W minionym tygodniu policjanci z powiatu garwolińskiego przeprowadzili 224 interwencji

Zatrzymali poszukiwanych

12 lutego w Pilawie policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową w Garwolinie. Po wykonaniu czynności mężczyzna został zwolniony. 14 lutego także w Pilawie funkcjonariusze z tamtejszego posterunku zatrzymali  17- i 18-latka, którzy byli poszukiwani przez KRP Warszawa VII, ponieważ uciekli z MOW w Warszawie.

Trzy samorządy z powiatu garwolińskiego otrzymały wsparcie z rządowego programu „Maluch +”. W Górznie, Sobolewie i Miastkowie Kościelnym powstaną nowe miejsca w publicznych żłobkach.

W ubiegłym tygodniu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wręczono promesy dotyczące dofinansowania w ramach programu „Maluch+” 2018 dla przedstawicieli samorządów pięciu województw, w tym mazowieckiego.

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 19 luty 2018, 09:23 Kategoria Aktualności
strażkronika strażacka

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 12 do 18 lutego 2018 r.

Zdarzenie drogowe na krajowej „17” w Anielowie

12 lutego. Przed godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Anielowie, gdzie samochód ciężarowy marki Volvo zjechał z drogi i częściowo znajdował się w rowie. Kierowca nie odniósł żadnych obrażeń. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji rozlanego oleju i przepompowaniu oleju pozostałego w uszkodzonym zbiorniku. W akcji trwającej ponad pięć godzin uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Dachowanie na obwodnicy

Opublikowano: 19 luty 2018, 07:17 Kategoria Aktualności
dachowanies17obwodnica

Wyglądało groźnie, ale skończyło się tylko na kolizji. W piątek wieczorem na trasie S17 doszło do dachowania.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 21, na obwodnicy Garwolina przy wiadukcie w Lucinie. - Mężczyzna kierujący samochodem marki Audi nie dostosował prędkości do warunków jazdy i najechał na tył pojazdu marki Fiat Seicento jadącego w tym samym kierunku – informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.