Rosjanie z wizytą w Garwolinie

12 młodych Rosjan z Liceum Dzierżawińskiego wraz z trzema opiekunami z Petrozawodska przyjechało do Garwolina, by w ramach wymiany młodzieży polsko-rosyjskiej bliżej poznać nasz kraj, nasze tradycje, kulturę, a także nasze życie codzienne.

I Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie w piątek przywitało nowych uczniów, którzy przez 10 dni będą przebywać na terenie naszego powiatu. Podczas wizyty realizowana jest ścieżka tematyczna: „Miasto i wieś. Jakie możliwości, inspiracje, źródła satysfakcji i spełnienia dostarczają nam oba modele życia w XXI wieku”.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Meble do starostwa za 1,7 mln zł

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Garwolinie została podpisana umowa na wyposażenie budynku Starostwa Powiatowego w Garwolinie przy ul. Mazowieckiej. Meble biurowe oraz akcesoria łazienkowe wraz z montażem – to wszystko zapewni Fabryka Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o. z miejscowości Sępólno Krajeńskie.

Ponad 1,7 mln zł – tyle pochłonie kompleksowe wyposażenie pomieszczeń nowo budowanego starostwa w meble tj. biurka, szafy, krzesła biurowe i konferencyjne, a także meble przeznaczone na holl główny i korytarze. Prócz tego firma wykona projekty mebli indywidualnych przeznaczonych do pomieszczeń socjalnych i biura obsługi interesantów. Warto pamiętać, że powierzchnia użytkowa Starostwa Powiatowego w Garwolinie zajmuje ponad 6400 m2. To bardzo duży obszar, który należy odpowiednio zagospodarować.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

700 tys. na nowe drogi w gminie Łaskarzew

Cztery ważne inwestycje na drogach gminnych i powiatowych i kilka mniejszych remontów na łączną kwotę ponad 700 tys. zł. 2017 to kolejny rok, w którym działania samorządu gminy Łaskarzew ukierunkowane są na poprawę stanu dróg. W kilku miejscowościach w pracach pomogli mieszkańcy.

W ostatnich miesiącach gmina Łaskarzew przeprowadziła 4 ważne inwestycje drogowe – dwie na drogach gminnych i dwie na drogach powiatowych. Przebudowano drogę gminną w Starym Helenowie. W sierpniu prace modernizacyjne, dzięki którym mieszkańcy będą jeździć teraz po nawierzchni asfaltowej, dobiegły końca. 600 metrów nowej drogi kosztowało gminę 144 tys. zł. Drugą inwestycją na drogach gminnych była przebudowa drogi Izdebno-Wola Rowska na odcinku blisko 0,5 km.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Wypadek z udziałem karetki

Do groźnego wypadku z udziałem karetki pogotowia doszło wczoraj w Chęcinach (gm. Górzno).

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 13. - 27-letni mężczyzna kierujący uprzywilejowaną karetką pogotowia pojazdem VW Transporter wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo drogą z pierwszeństwem osobowemu peugeotowi kierowanemu przez 32-letnią kobietę, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów – informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

7 stycznia wybory w gminie Górzno

Wojewoda mazowiecki wyznaczył datę wyborów uzupełniających w gminie Górzno. Nowego radnego mieszkańcy wybiorą na początku przyszłego roku.

Ogłoszenie dodatkowych wybory związane jest ze śmiercią Zbigniewa Płatka w dniu 1 października. Decyzją wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery, termin dodatkowych wyborów, w okręgu wyborczym nr 3, został wyznaczony na 7 stycznia 2018 roku.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Agata Duda odwiedzi Garwolin

Już od dziesięciu lat Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Garwolinie w październiku, z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, organizuje wieczorne imprezy czytelnicze dla dzieci oraz rodziców. W tym roku w spotkaniu weźmie udział Agata Kornhauser-Duda.

Podczas czytelniczych wieczorów, których bohaterem co roku jest inna postać literatury dziecięcej, nauczyciele oraz rodzice czytają, tworzą przedstawienia, organizują zabawy. Harce z latarkami w rękach po ciemnych szkolnych korytarzach w poszukiwaniu rozwiązań czytelniczych zagadek to jedna z największych atrakcji dla najmłodszych uczestników spotkania. Organizatorom bardzo zależy na udziale rodziców w tym święcie biblioteki i dlatego „czarują” ich, aby nie zapominali o tym, jak ważna jest książka w życiu dziecka. 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 913

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu